LÜTFEN BEKLEYİNİZ

ARA

Trabzon Uçak Bileti


Karadeniz bölgesinin en gelişmiş şehirleri arasında yer almaktadır. Hem doğal güzellikleri hem iklimi hem de tarihi yapısı ile oldukça meşhur bir şehrimizdir. Yöreye ait birçok meşhur simge mevcuttur. Hamsi, Sümela manastırı, Fıkralar gibi bir kelime duyduğumuzda hemen hemen birçoğumuzun aklına gelen şehirdir. Kalabalık nüfusu ile turizme açık yapısıyla her yıl çok fazla seyahat gerçekleşmektedir. Trabzon uçak bileti alarak sizlerde Trabzon’u görebilirsiniz.

 

Karadeniz bölgesine ait en çok uçuş alan bölgesidir diyebiliriz. Hemen tüm hava yolu şirketlerinin uçuşu bulunmaktadır. Bunun bize gösterdiği şey ise hava yolu ulaşımının oldukça sık kullanıldığıdır.

Trabzon uçak bileti almak için İnternet sayfamızdan işlem yapabilirsiniz yada ücretsiz olarak çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerde sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına olumlu ve gerekli yenilikler yapmaktayız. Alanında yeterli çağrı merkezi temsilcilerimiz ile kolay ve hızlı bir şekilde biletleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon ve Hava limanı hakkında genel bilgiler.

Trabzon, eski çağlardan bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve günümüze kadar bu kültür harmanıyla gelmiştir. Karadeniz bölgesinde bulunan şehir, yeşil ve mavi ile yüzünü bize göstermektedir. Şehrin kökeninde derinlere uzanan bir kültür hazinesi bulunmaktadır. Bunu hem mimariden hem halktan hem de  coğrafyasından anlayabiliriz. 

Kentin tarihi eserleri başlıca; Ayasofya müzesi, Sümela Manastırı, Kaymaklı Manastırı, Memiş Ağa Konağı, Çakıroğlu İsmail Ağa konağı, Hagia Anna, Santa Maria, İskender Paşa Camii, Valievi, Sekiz Direkli Hamam diyebiliriz. Bu yazdıklarımızın dışında çok fazla tarihi eser ve gezilecek yer bulunmaktadır. Şehir aynı zamanda  sanayi ve eğitim alanında da oldukça gelişmiştir. Özellikle Karadeniz Teknik Üniversitesinin şehirde bulunuşu kenti öğrenciler ile uyumlu hale getirmiştir.

Hava yolu ulaşımı ise bütün bu özellikleri referans alarak çok yoğundur diyebiliriz. Ülkenin hemen her özel noktasından direkt uçuş bulunmaktadır.  Hava limanı ülkemizin en eski hava limanları arasında yer almaktadır ve  şehir merkezine oldukça yakındır. Hava limanı içerisinde VIP ve CIP hizmetleri, Cafe – Restaurant ve Sağlık hizmetleri bulunmaktadır. Yaklaşık 385 kapasiteli bir otoparkı bulunmaktadır. Ayrıca hava alanını merak ediyorsanız 360 Sanal Tur ile görüntüleyebilirsiniz. Hava limanında geziyor hissini bu bağlantıdan (360 Sanal Tur) ulaşabilirsiniz.

 

Trabzon hava limanından şehir merkezine ulaşım

Türkiye’de şehir merkezine en yakın hava limanları arasında yer almaktadır. Öyle ki merkeze olan uzaklığı yaklaşık 6 km dir. Eğer güzel bir gündeyseniz ve bagaj probleminiz yoksa yürüyüş yapabilirsiniz. Bunun dışında belediye otobüs seferleri, Havaş servisleri, taksi, araç kiralama ve özel araçlarınızı kullanabilirsiniz. Trabzon hava limanı ayrıca yakın şehirlerde ki yolcuların uçuş gereksinimlerini de karşılamaktadır. 

Belediye otobüs seferleri:  Belediyenin düzenlediği otobüs seferlerini kullanarak şehrin birçok noktasına seyahat düzenleyebilirsiniz. 

Havaş servisleri:  Havaş servislerini kullanarak şehir merkezinde Beşirli, K.yaka Kavşağı, Migros, Kilpa’ya gidebilirsiniz. Ayrıca Hopa, Ardeşen, Rize ve Giresun’a da bu servisleri kullanarak gidebilirsiniz. Sefer saatleri uçuş saatlerine göre ayarlanmaktadır.  Ulaşım ücretleri ise Hopa (25 TL),  Ardeşen (20 TL) , Rize (15 TL) ve Giresun (22 TL) dir. Ücretlerin değişiklik gösterme ihtimaline karşı Havaş’ın sitesinden kontrol etmelisiniz. 

Taksi: Hava limanının kendine ait taksi imkanları bulunmaktadır. Gidilecek güzergaha, bagaj durumuna ya da yolcu acelesine göre oldukça iyi bir alternatif olabilmektedir. 

Araç Kiralama: Hava limanı içerisinde araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Bir kaç günlük ziyaretleriniz de eğer oldukça fazla noktaya hareket edecekseniz sizin için en kullanışlı alternatif olabilir.