LÜTFEN BEKLEYİNİZ

ARA

Thy Uçak Bileti | En Uygun Thy Bilet Fiyatları

THY Uçak Bileti Hakkında Genel Bilgiler

Hava taşımacılığında Dünya’nın en popüler şirketlerinden birisidir. Popülerliğinin yanında kalitesi ile de yerini almıştır. Ayrıca birçok şirkete öncelik etmiştir. Thy uçak bileti almak istiyorsanız sizlere yardımcı olabilir. THY yurt içi ve yurt dışı olmak üzere oldukça fazla noktaya uçuş yapmaktadır. Ayrıca dönemsel kampanyaları, özel durumlar için indirimli biletler, iç ve dış hizmet kalitesi ile de yolcuların gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Türkiye’de hala bazı noktalara sadece Türk Hava Yollarının uçuşu bulunmaktadır. Thy uçak bileti almak için İnternet sitemize ya da ücretsiz çağrı merkezimize başvurabilirsiniz. Kolay ve pratik kullanımı ile İnternet üzerinden işlemlerini güncel yapabilirsiniz ya da ücretsiz çağrı merkezimizi arayarak yetkili ile kolayca işlem sağlayabilirsiniz. Thy uçak bileti biletlerinin onayını sağlamak için her gün yenilenen, kaliteye ve memnuniyete önem veren yetkili temsilcilerimize danışabilirsiniz. Size iç hat ve dış hatlarda gerekli destinasyon bilgilerini sağlayabilir, bilet fiyatlarını ve kampanyaları kontrol edebilir ve sizlerin onayıyla birlikte güvenli bir şekilde biletinizi oluşturmanıza yardımcı olabilirler. Hayat ve teknoloji gün geçtikçe ilerlemektedir; bu ilerlemenin hayatımıza kattığı kolaylıkların yanında, çoğulluktan gelen iş yükü fazlalılığı oluşmaktadır. Biz iş yükünüzü hafifletmek, karşınıza çıkan/çıkabilecek aksaklıkları çözümlemek ve sizle re daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmaktayız.

Türk Hava Yolları Hakkında

Türk Hava Yolları, İstanbul merkezli olmakla birlikte Dünya’nın en iyi hava yolları şirketlerinin arasındadır. Firma tarihi 1930 ‘lara kadar dayanmaktadır. , İlk yıllarında 5 adet uçağı bulunmaktadır ve tüm uçaklardaki toplam koltuk sayısı 28 dir. Günümüzde ki modellere bakınca oldukça az gibi görünse de bulunduğu çağ şartlarına ayak uydurmaktadır. İlk yurt dışı uçuşunu Atina’ya yapmıştır. Dünya üzerinde Türkiye hariç yaklaşık 200 ün üzerinde noktaya uçuş yapmaktadır. İstanbul’a hemen her yerden uçuş olduğu için, alacağınız güzergahta aktarmasız uçuş bulamazsanız muhtemelen İstanbul aktarmalı olarak yolculuk yapabilirsiniz. Günümüzde İstanbul Atatürk Hava limanından Ankara’ya uçuş yapan tek firmadır. ( İlerde değişiklik gösterebilir) Aynı kalite ve güvence altında Anadolu Jet, THY ile bağ içerisindedir. Anadolu jet uçuşları ağırlıklı olarak İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Hava limanlarından aktarmasız uçuşlar yapmaktadır.

Thy Online Uçak Bileti Satın Alma İşlemleri

Thy online uçak bileti nizi İnternet sistemimizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Kolay kullanımlı arayüzü ile pratik bir işlem gerçekleştirebilirsiniz ve gelişmiş altyapı ile güvenilir işlem sağlayabilirsiniz. Bilet alma işlemlerinizde 3D güvenlik işlemi uygulanmaktadır. ( 3D güvenlik hakkında detaylı bilgilere burdan ulaşabilirsiniz.) Thy uçak bileti nizi alırken yolcu isim-soyisim, T.C. kimlik numarası (gerekiyorsa Pasaport numarası) , doğum tarihi gibi bilgileri doğru aktarmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bilgilerin eksik ya da yanlış olması durumunda hava limanında aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ve Check-In

Check-in işlemleri ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Uçuşunuzdan 24 saat önce İnternet üzerinden yapılan işlemler aktif hale gelmektedir. Uçuşunuzdan 24 saat önce açılan işlemlerde, PNR ve İsim- Soyisim ile giriş yaparak koltuk seçimi işleminizi yapabilirsiniz. Check-İn işlemlerini yapmayan yolcular ise erken hava limanına giderek hava limanlarından sağlayabilirler bu işlemi.

Türk Hava Yolları Ek Hizmetler Hakkında Genel Bilgiler

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarında uçak içi ikramlar mevcuttur. (Özen gösterilmiş ve lezzetli yiyecekler servis edilir.) Koltuk seçimini uçuştan 24 saat önceden başlayarak uçuşa 2 saat kalana kadar İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Koltuk seçimi yapmayan yolcular işlemlerini hava limanından gerçekleştirebilirler. Bagaj haklarınızı bağlı bulunan hatlara ve bilet sınıflarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için siteyi kontrol ediniz. Yolculuğunuzda evcil hayvan taşıyabilirsiniz yalnız bazı kural,koşul ve detaylar bulunmaktadır. Gerekli bilgileri çağrı merkezinden alabilirsiniz.

Hamile Yolcular İçin Gerekli Bilgiler

Yirmi sekiz haftalarını (yedi ay) doldurmamış olan hamile yolcularımızdan seyahat için herhangi bir rapor istenmez. Tek bebeğe hamile olan yolcularımız, 28. haftanın başından 35. haftanın sonuna kadar kendi doktorlarından aldıkları “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. Otuz altı hafta ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine izin verilmez. İki veya daha fazla bebeğe hamile yolcularımız ise 28. haftanın başından 31. haftanın sonuna kadar kendi doktorlarından aldıkları “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. Otuz iki hafta ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine izin verilmez. Doktor raporunun tarihi yedi günden eski olamaz. Raporu düzenleyen doktorun rapor üzerinde adı soyadı, diploma numarası ve imzası mutlaka olmalıdır. Thy uçak bileti almadan önce bu kurallara özellikle dikkat etmenizde fayda vardır.

Yolcu Yaş Aralıkları

Bebek grubu 0-24 ay arası olarak sayılmaktadır. Thy bilet fiyatları da buna göre belirginlik gösterecektir. Doğumdan itibaren ilk 48 saat içinde uçuşa kabul edilmezler, 48 saat-7 gün arasında kalan zaman diliminde de doktor raporlu olarak işlem kabul edilir. Her bebeğe 1 yetişkin yolcu refakat edebilir. Bir yetişkin yolcu birden fazla bebekle seyahat gerçekleştiremez. Çocuk grubu 24 ay- 12 yaş arasında sayılmaktadır. Thy bileti fiyatları bebek biletlerine göre daha yüksek olmaktadır. Yetişkin yolculara göre de Thy uçak bileti sınıfına göre daha ekonomik ya da yetişkin yolcu bilet fiyatlarıyla aynı olabilmektedir. Çocuk yolcular için de yetişkin yolcuların refakat etmesi gerekmektedir. 7 yaşından küçük yolcular refakatsiz uçuş yapamazlar ama 7 yaşında büyük çocuklar çağrı merkezlerinde refakatsiz yolcu girişi yaptırarak yalnız uçuşları sağlanabilir.

Thy Uçak Bileti Çağrı merkezi ve İnternet sitesi Hizmet Kalitesi

Kalite, güvenlik ve güncelleme politikalarında detaylar ve memnuniyet çıtası bizim için önemlidir. İyi hizmet sunabilmek çok ve özverili çalışma istemektedir. Çalışmalarımızda sürekli güncel kalabilmek, yenilikleri takip etmek ve ileriye bakarak yeni fikirler ışığında verim alabilmeyi hedeflemekteyiz ve bunların birçoğunu yapmaktayız. Kaliteli işlerin ve profesyonel bakışların tesadüf olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bütün bu bakış açısı ile çağrı merkezimizi geliştirmekte, temsilcilerimize yeterli donanımı sağlamakta ve İnternet alt yapımıza gerekli olan yetenekleri eklemeye devam etmekteyiz. Kullandığınız sistem ya da görüştüğünüz temsilci, bu konu hakkında sizlere pozitif yargılar getireceğine inanıyoruz. Thy uçak bileti ile iletişim kurma ve işlemlerinizi telefon üzerinden yapmak için thy iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.