LÜTFEN BEKLEYİNİZ

ARA

İzmir Uçak Bileti


Antik tarihi, doğal güzelliği ve gelişmiş ekonomisi ile en çok uçuş alan bölgelerimizden birisidir. Yolcuların bu noktaya uçuş yapmakta zorluk çekmediklerini belirtelim. Türkiye’nin birçok noktasından İzmir’e aktarmasız olarak uçuş bulunmaktadır. Bu uçuşların kontrolü için ücretsiz olarak çağrı merkezimizi arayabilir ya da biletleme işlemleriniz için sayfamızı kullabilirsiniz. İzmir uçak bileti alarak bu güzel şehrimizi hemen görebilirsiniz. 

 

İzmir uçak bileti çok uygun fiyatlara olabiliyor. Özellikle Pegasus ve Sun express gibi firmalar low cost özelliğinide kullanarak 39 TL den başlayan fiyatlarla yolcularına uçma şansı tanıyabilmekte ve ucuz seyahetin kapısını İzmir yolcuları için sağlamaktadır. Özellikle belirli dönemlerde kampanyalar ile çok çok düşük maliyetler ile bilet alabilme imkanınız bulunmaktadır. Uygun fiyatları takip etmek için sayfamızı kullanabilirsiniz.

İzmir ve Adnan Menderes hava limanı hakkında önemli bilgiler

Ülkemizin en önemli ikinci büyük şehridir İzmir şehri. Ege bölgesinde yer alır ve ülke çapında kızlarının güzelliği ile ün salmıştır. Bünyesinde şu an aktif olarak çalışan bir adet hava limanı barındırmaktadır. Bu hava limanın Gaziemir bölgesinde yer almakla birlikte ismi Adnan Menderes Hava Limanı dır. İzmir şehir merkezinden hava limanına olan mesafe yaklaşık olarak on dört kilometredir. Geçmiş dönemlerde yaşanan 9 Eylül darbesinde dönemin sevilen başbakanı olan Adnan Menderes in ismini taşır ve ülkemizin önemli hava limanlarındandır. Yüksek yolcu trafiğinin yanında kargo uçaklarına da yoğun bir şekil de ev sahipliği yapan hava limanı ülke çapında değerlendirildiğinde yolcu trafiği bakımından 4. hava limanı olarak istatistiklere geçmektedir. İzmir şehrinin büyük bir şehir olmasından ve ilçe nüfuslarının da yüksek olmasından dolayı hava limanından ulaşım başta şehir merkezine olmak üzere ilçelere ve çevre illere de kolaylık ile sağlanmaktadır. Hava limanı bünyesinde otopark ve sağlık hizmetleri veren kabinler bulunmaktadır. İzmir merkezli olarak uçuşlarına devam eden Sun express ve İz Air e ev sahipliği yapan hava limanı için gönül rahatlığı ile seyahatlerinizde Sun Express uçak bileti satın alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes hava limanı Şehir merkezi Ulaşım bilgileri

Havaş Servisleri : Yolcular genellikle İzmir hava limanından merkeze ulaşmak için genellikle havaş servislerini kullanırlar. Başta şehir merkezi Karşıyaka, Alsancak ve Mavişehir olmak üzere Çeşme, Kuşadası, Söke, Aydın gibi ilçe ve çevre illere de ulaşım imkanı rahatlıkla yapılmaktadır. İzmir Adnan Menderes hava limanından bir çok noktaya sefer düzenleyen havaşın ücretleri gidilecek yerin uzaklığına göre farklılık göstermektedir. Bunlara örnek verecek olursak şehir merkezi olarak Alsancak!a yapılacak bir ulaşımın maliyeti 10 TL olacaktır. İzmirin ilçesi olan Çeşme ve Kuşadası, çevre illerden olan Aydın a yapılacak seyahetin bedeli ise 25 TL dir. Bunlardan farklı olarak Aydın ilinin ilçesi olan Söke’ye ulaşımın bedeli ise 27 TL dir. Bilgiler farklılık gösterebilmekle birlikte seyahat yapılmadan önce Havaş firmasından bilgi almakta fayda olacaktır.

Belediye Otobüsleri : Bir çok hava limanında olduğu gibi İzmirde’de havalimanı ulaşımı için Belediye otobüsü alternatifi bulunmaktadır. En ekonomik seyahat biçimi olan bu ulaşım şeklinin detaylarına gelecek olursak. Hava limanından bazı noktalara ulaşım vardır nu noktalara Belediye envanterinde olan 200,202,204 numaralı Belediye Otobüsleri sefer düzenlemektedir. 200 numarasını taşıyan Belediye otobüsü Hava limanı – Mavi Şehir yönünde yolcu taşımakta iken 202 numarayı taşıyan otobüs Hava limanı – Cumhuriyet meydanı arası ve son olarakta 204 nolu otobüs te Hava limanından Bornova metrosuna yolcu taşımacılığı için sefer düzenlemektedirler. Sefer ağı oldukça gelişmiş olan İzmir Belediye otobüsleri sayesinde bu otobüsleri kullanmanın yanında dilediğiniz otobüs ve metro aktarmasını yaparak gitmek istediğiniz yere kolaylık ile ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır.

Metro : Uçaktan iner inmez metro istasyonuna girerek şehrin trafik sıkıntısı ile uğraşmadan metro ulaşımı ile Aliağadan torbalıya kadar olan metro ağı ile seyahetinizi gerçekleştirebilirsiniz dilediğiniz yer de inerek otobüsleri kullanmak için aktarma yapabilirsiniz. Bu ulaşım şekli eğer gideceğiniz yerede uygun ise hem ekonomik hem de rahatlığı ile size önereceğimiz ulaşım şekli olacaktır.

Taksi : Ne kadar da en rahat ulaşım şekli olarak göze çarpsada diğer yazılılarımız da da belirttiğimiz üzere fiyat konusunda en pahalı seçenek olmasından dolayı ekonomiyi düşünen yolcuların uzak durmasında fayda olan bir ulaşım şekli olarak göze çarpmaktadır.