LÜTFEN BEKLEYİNİZ

ARA

Ankara İzmir Uçak Bileti

 

Ülkemizin en büyük hava limanlarından olan İzmir Adnan menderes ve Ankara Esenboğa arasında Ankara İzmir uçak bileti almak mümkündür. Bu hatta Thy, Anadolujet, Pegasus gibi hava yolu firmaları direk seferler düzenlemektedir. Rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı bu destinasyonda biletleri takip ederek ve uçuştan yaklaşık bir ay önce almanız durumunda 49 TL den başlayan fiyarlarla Ankara İzmir uçak bileti sahibi olma şansı yakalayabilir ve seyahatinizi en ucuz fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz. Biletinizi online olarak satın almak istemezseniz Pegasus İletişim sayfamızı ziyaret ederek biletinizi telefon üzerinden de satın alabilirsiniz. Ayrıca İzmir Adnan menderes hava limanını ege kıyısında bulunan tatil bölgeleri için de kullanabilirsiniz. Atlar Hava yolları gibi bazı hava yollarının belirli yerlere ücretsiz servislerinden faydanalabilirsiniz. 
 
 
Ankara Uçak Bileti

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Hava Limanına Ulaşım

Ankara'da şehir merkezinden hava limanına ulaşım hava limanının şehre uzak olmasına rağmen ulaşım araçlarının çeşitliliğinden dolayı oldukça kolaydır. Hava limanı hakkında detaylı bilgiyi Ankara Esenboğa Hava Limanı sayfamızı ziyaret ederek edinebilirsiniz. 

Belko Air Otobüsleri: Ankara hava limanı servislerini geçmiş yıllarda Havaş yapmakta idi fakat belediyenin kararı ile bu hizmet Belediye tarafından kurulan Belko air tarafından yapılmaya başlandı. Bu servisler saat 05:00 de başlamak ve 24:00 de bitmek üzere her yarım saatte bir servisleri bulunmaktadır. Güzergah olarak Aşti, Gama iş merkezi ( Kızılay ), Tren garı karşısı (Arena stadı f kapısının önü) ve AKM dir. Aynı güzergah Esenboğa hava limanı şehir merkezi hattı için de geçerli olmaktadır. Hava limanı servis ücretleri ise 10 TL olarak belirlenmiştir.

Ankara Büyük Şehir hat otobüsleri:  Büyük şehre bağlı belediye otobüsleri ile de hava limanına yolculuk yapabilirsiniz. Bu ücret olarak sizin için en ekonomik yol olacaktır. birçok noktadan geçmekte olan 442 numaralı otobüsün sefer güzergah bilgilerini Büyükşehir belediyesi ulaşım sayfasından edinebilirsiniz.

Taksi: En rahat e konforlu ulaşım şekli olan taksi, rahatlığıyla oranla yüksek fiyatlıdır. Gideceğiniz yere göre taksi metre ücretleri farklılık göstermektedir. Hava limanına uzaklığınız çok uzak değilse ve eşyanız fazla ise tercih edilebilir bir seçenek olacaktır. Bunun dışında fiyatının pahalı olmasından dolayı genellikle tercih edilmemektedir. Bu ulaşım şeklini kullanmak istiyorsanız şehrin her noktasında bir taksi bulabilir ve şehir merkezinden hava limanına seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hususi Araba: Tüm bu seçeneklerin dışında hava limanından şehir merkezine ya da şehir merkezinden hava limanına ulaşım için tercih edebileceğiniz bir seçenekte kendi arabanızı kullanmak olacaktır. Arabanızla hava limanına gelebilir ve otoparka park ederek dönüşünüzde buradan aracınızı teslim alabilirsiniz. Arabanız yok ise sizi her hangi bir yakınınızdan bırakmasını talep edebilirsiniz.

 

İzmir Uçak Bileti

İzmir Adnan Menderes hava limanı Şehir merkezi Ulaşım bilgileri

Havaş Servisleri : Yolcular genellikle İzmir hava limanından merkeze ulaşmak için genellikle havaş servislerini kullanırlar. Başta şehir merkezi Karşıyaka, Alsancak ve Mavişehir olmak üzere Çeşme, Kuşadası, Söke, Aydın gibi ilçe ve çevre illere de ulaşım imkanı rahatlıkla yapılmaktadır. İzmir Adnan Menderes hava limanından bir çok noktaya sefer düzenleyen havaşın ücretleri gidilecek yerin uzaklığına göre farklılık göstermektedir. Bunlara örnek verecek olursak şehir merkezi olarak Alsancak!a yapılacak bir ulaşımın maliyeti 10 TL olacaktır. İzmirin ilçesi olan Çeşme ve Kuşadası, çevre illerden olan Aydın a yapılacak seyahetin bedeli ise 25 TL dir. Bunlardan farklı olarak Aydın ilinin ilçesi olan Söke'ye ulaşımın bedeli ise 27 TL dir. Bilgiler farklılık gösterebilmekle birlikte seyahat yapılmadan önce Havaş firmasından bilgi almakta fayda olacaktır.

Belediye Otobüsleri : Bir çok hava limanında olduğu gibi İzmirde'de havalimanı ulaşımı için Belediye otobüsü alternatifi bulunmaktadır. En ekonomik seyahat biçimi olan bu ulaşım şeklinin detaylarına gelecek olursak. Hava limanından bazı noktalara ulaşım vardır nu noktalara Belediye envanterinde olan 200,202,204 numaralı Belediye Otobüsleri sefer düzenlemektedir. 200 numarasını taşıyan Belediye otobüsü Hava limanı – Mavi Şehir yönünde yolcu taşımakta iken 202 numarayı taşıyan otobüs Hava limanı – Cumhuriyet meydanı arası ve son olarakta 204 nolu otobüs te Hava limanından Bornova metrosuna yolcu taşımacılığı için sefer düzenlemektedirler. Sefer ağı oldukça gelişmiş olan İzmir Belediye otobüsleri sayesinde bu otobüsleri kullanmanın yanında dilediğiniz otobüs ve metro aktarmasını yaparak gitmek istediğiniz yere kolaylık ile ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır.

Metro : Uçaktan iner inmez metro istasyonuna girerek şehrin trafik sıkıntısı ile uğraşmadan metro ulaşımı ile Aliağadan torbalıya kadar olan metro ağı ile seyahetinizi gerçekleştirebilirsiniz dilediğiniz yer de inerek otobüsleri kullanmak için aktarma yapabilirsiniz. Bu ulaşım şekli eğer gideceğiniz yerede uygun ise hem ekonomik hem de rahatlığı ile size önereceğimiz ulaşım şekli olacaktır.

Taksi : Ne kadar da en rahat ulaşım şekli olarak göze çarpsada diğer yazılılarımız da da belirttiğimiz üzere fiyat konusunda en pahalı seçenek olmasından dolayı ekonomiyi düşünen yolcuların uzak durmasında fayda olan bir ulaşım şekli olarak göze çarpmaktadır.