LÜTFEN BEKLEYİNİZ

ARA

Adana İstanbul Uçak Bileti


 

Adana Hava limanına oldukça fazla miktarda uçuş seferleri bulunmanın yanında uçak ulaşımını oldukça fazla kullanan bölge halkı için  En Uygun Adana İstanbul uçak bileti satın alma gibi ihtiyaçları da yanında getirmektedir. Türk Hava Yolları ( THY) , Pegasus, Anadolu jet, Bora jet, Onur air, Atlas Global, Sun Express gibi hava yollarının uçuşları bulunmakla beraber bazı firmaların Adana İstanbul Uçak Bileti seferleri malesef bulunmaktadır. Çeşitli tarifeler ve fiyatlarda satılan bu biletler ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yukarıda bulunan Uçuş arama ekranından faydalanarak edinebilirsiniz. Adana İstanbul yönündeki seferleri yoğun olarak Türk Hava Yolları ( THY ) ve Pegasus hava yolu firmaları yapmaktadırlar. Karşılıklı olarak düzenlenen Adana İstanbul seferleri için bu firmalardan en uygun Adana İstanbul uçak bileti temini yapmak gayet akıllıca bir seçenek olmaktadır. Bu firmaların dışında alternatif olarak tercih edebileceğiniz hava yolu sefelerini ise Borajet, Onur Air ve Atlas Global firmaları olmaktadır. Bu firmalarının uçuşlarını karşılıklı olarak farklı saat ve fiyatlarda olmak koşulu ile en uygun adana istanbul uçak bileti satışı yaparak yolcularını en uygun fiyatlarla Adana İstanbul uçak biletleri ile seyahat ettirmektedirler. Bu hava yolu firmalarından Onur air uçuşlarında sadece Atatürk hava limanını kullanmakteyken, THY hariç diğer firmalar Anadolu Yakasında bulunan Sabiha Gökcen Hava limanını kullanmaktadır. THY ise hem Atatürk hem de Sabiha Gökcen hava limanından uçuşlarını icra etmeye devam etmektedirler. Adana hava limanından diğer yönlere yapılan uçuşlar hakkında bilgi edinmek isterseniz Adana uçak bileti sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.
 
Adana Uçak Bileti

Adana Şakir Paşa Hava Limanına Ulaşım

Web sitemizi ziyaret ettiniz ve Adana İstanbul uçak bileti almanız gerekiyor. Fakat bulunduğunuz yerden ya da şehir merkezinden hava limanına ulaşmak için bir takım bilgilere ihtiyacınız var. Şimdi sizlere Adana Şakir Paşa hava limanı na ve hava limanından şehir merkezine en rahat şekilde ulaşmanız için ihtiyacınız olan bilgileri paylaşacağız.

Belediye Otobüsleri : Adana Büyük Şehir Belediyesi tarafından şehir merkezinden hava limanına ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Bu seferler belediyenin sahip olduğu otobüslerden 135 ve 159 numaralı otobüslerle sağlanmaktadır. 135 numaralı otobüs aracılığı ile her gün saat sabah 06:00 – 23:00 aralığında saatte bir olarak, 159 Numaralı otobüs aracılığı ile de Seyahat Uygulama Hastanesi ile Adana Şakir Paşa hava limanı arasında karşılıklı olarak yine her saat başı sabah 06:00 – 19:00 saatleri arasında Belediye Otobüsü ulaşım sağlanmaktadır. En ekonomik ulaşım şekli olarak göze çarpan otobüs ulaşımını Adana İstanbul Uçak Bileti alarak yapacağınız seyahatlerde size önereceğimiz hava limanı ulaşım şekli olacaktır, belediye otobüslerinin fiyatı 2 TL’dir. Aynı destinasyonlar hava limanı merkez içinde geçerlidir. Hava limanından indiğinizde sizi bekleyen otobüsleri göreceksiniz.

Dolmuş ve Minibüsler : Belediye otobüsleri bu kadar yaygınlaşmadığı zamanlarda toplu taşıma aracı olarak dolmuş ve minübüsler daha fazla kullanılmakta idi fakat Belediyelerin gelişmiş otobüs ağına ulaşmaları ile bu ulaşım şekli zamanla geçerliliğini yitirmeye yüz tuttu. Adana’da oldukça azalan bu ulaşım şekli ile hala Adana Şakir Paşa hava limanına gitmeniz mümkün. Adana meydandan 1 numaralı dolmuşa binerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bunun dışında Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından şehir merkezi dolmuşlarını kullanmak suretiyle Adana hava limanına ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine olan ulaşımlarda da kullanabilirsiniz.

Taksi Ulaşımı : Hava limanına ulaşırken daha rahat bir ulaşım şekli olan Taksi kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en yakın taksi durağını aramak yada yolda gördüğünüz Taksiyi çevirerek binmek olacaktır. Fakat taktir edersiniz ki diğer ulaşım şekillerine göre fiyatı biraz daha yüksek olacak ve ekonomik bir seçenek olmayacaktır. Taksi ile yaptığınız ulaşımın ücreti yaklaşık olarak 32 TL civarında olmaktadır.

Hususi Araba ile ulaşım : Hava limanı ulaşımı hakkındaki yazımızda Hususi bir aracınız olmadığını düşünerek sizlerle bu bilgiyi paylaştık. Fakat Adana Şakir Paşa Hava Limanı’na ulaşımınız da sizin ya da her hangi bir tanıdığınızın arabasını kullanarak yapmak isterseniz, bunun için bulunduğunuz yerden Hava limanı tabelalarını takip etmek en iyi seçenek olacaktır. Bu ulaşımın süresinden bahsedecek olursak, yaklaşık olarak hızınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilmek şartıyla 15 dakikadır. Bu bilgilerin hava limanı ulaşımında yararlı olacağını umuyor iyi yolculuklar diliyoruz. 

 

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hava limanlarından İstanbul şehir merkezine ulaşım

İstanbul Sabiha Gökcen

İstanbul Sabiha Gökçen hava limanından İstanbul’un istediğiniz yere gitmek çok kolay ve kolaylıkla sağlanmaktadır. Bu ulaşım için aşağıda sizin için hazırladığımız alternatiflerden dilediğinizden faydalanarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Havataş : Havataş servislerini kullanarak Taksim ve Kadıköy başta olmak üzere bir çok noktaya kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz, servis ücretleri 11 TL olmakla birlikte farklı zamanlarda değişiklik gösterebilmektedir. Aynı şekilde hava limanından aynı noktalara yarım saatte bir sefer düzenlenmektedir.

Taksi : Özel olarak taksi tutarak istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz fakat bu ulaşım şekli diğer seçeneklerden daha pahalı bir seçim olacak ve gideceğiniz yere göre değişiklik gösterebileceği gibi tahminen en az 20-30 TL arasında olacaktır.

Araba Kiralama : İstanbul Sabiha Gökçen hava limanın dan gideceğiniz yer uzak ve toplu taşıma yönünden sıkıntılı ise araba kiralamak ta akıllıca bir alternatif olabilir. Hava limanından şehir merkezine yapacağınız ulaşımlarda da araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İniş terminalindeki ofislerden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Atatürk Hava Limanı

Havataş : Havataş hava limanı servislerini kullanarak şehir merkezlerdeki önemli noktalara ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Havataş ı kullanmak için bu firmaya 11 TL ücret ödemeniz gerekecek. Aynı şekilde hava limanından aynı noktalara yarım saatte bir sefer düzenlenmektedir.

Metro ve belediye otobüsleri : Metro ve Belediye otobüsle ile İstanbul şehrinin en önemli noktalarına ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır. Bu ekonomik açıdan en uygun seçenek olarak göze çarpmaktadır. Hava limanından indiğinizde de binadan çıkış sağlamadan direk metro istasyonuna giderek ulaşımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi : Taksi ile istediğiniz her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat km bazlı ücret tahsil ettiği için diğer seçeneklerden çok pahalı bir yol olacaktır sizin için bu nedenle çok mecbur değilseniz bu yolu kullanmamanızı öneriyoruz.

Araba Kiralama : Gideceğiniz yer hava limanına uzak bir konumda bulunuyor ise bu seçeneği de düşünebilirsiniz ilk bakıldığında en pahalı yol gibi görünse de gideceğiniz yer uzak ise bazen akıllıca bir yol da olabilmekte. Hava limanından şehir merkezine yapacağınız ulaşımlarda da araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İniş terminalindeki ofislerden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Atatürk hava limanı ve İstanbul Sabiha Gökcen hava limanları hakkında daha detaylı bilgiler öğrenmek isterseniz İstanbul Hava Limanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.